Petak, 17 Maja, 2024
HomeNogometCrvena Zvezda osvojila sedmu uzastopnu titulu prvaka

Crvena Zvezda osvojila sedmu uzastopnu titulu prvaka

Crvena Zvezda je osigurala svoju sedmu uzastopnu titulu prvaka Superlige Srbije nakon pobjede protiv TSC-a rezultatom 2:1. Ova pobjeda znači da Zvezda sada ima nedostižnih 14 bodova više od svog najvećeg rivala, Partizana, četiri kola prije kraja prvenstva.

U isto vrijeme dok je Zvezda slavila svoju pobjedu, Partizan je doživio neočekivan poraz na domaćem terenu od Vojvodine rezultatom 3:2. Ovaj rezultat samo imaća prednost Crvene Zvezde i dodatno potvrđuje njihovu dominaciju u srpskom fudbalu.

Sa osvojenom 35. titulom prvaka, Crvena Zvezda nastavlja sa dominacijom nad Partizanom koji ima ukupno 27 titula. Nakon što je Partizan bio šampion 2017. godine, Zvezda je osvojila sve sljedeće sedam naslova prvaka.

Današnja pobjeda protiv TSC-a donijela je veliko slavlje Crveno-belih. Svi golovi su pali u drugom poluvremenu, pri čemu je Olayinka doveo Zvezdu u vodstvo, a zatim je Milosavljević izjednačio za TSC pet minuta kasnije. Međutim, Ndiaye je u 75. minuti postigao gol za Zvezdu i postavio konačnih 2:1.

Crvena Zvezda će nastaviti svoju dominaciju u srpskom fudbalu, a ova titula će im pružiti priliku da se natječu u evropskim natjecanjima iduće sezone.

S druge strane, Partizan će morati raditi na svojoj igri i strategiji kako bi se suprotstavio dominaciji Crvene Zvezde u budućnosti i ponovno postao konkurentan za titulu prvaka.

Crvena Zvezda će sljedeće kolo igrati protiv Mačve, dok će Partizan morati odigrati važnu utakmicu protiv Radničkog.

Crvena Zvezda nastavlja da piše svoju istoriju i osvaja naslove i u budućnosti se očekuje da će biti najveći rival svakom klubu koji se nada da će uzeti trofej u srpskom fudbalu.