Ponedjeljak, 6 Maja, 2024
HomeKosarkaClippersi slavili protiv Dallasa, James Harden i Ivica Zubac odnijeli pobjedu

Clippersi slavili protiv Dallasa, James Harden i Ivica Zubac odnijeli pobjedu

Los Angeles Clippersi su slavili rezultatom 109:97 protiv Dallasa, međutim njihova igra nije sugerirala na katastrofu koja se mogla očekivati. Igrači Dallasa su veći dio utakmice izgledali slabo, posebno u prvom poluvremenu, kada su šutirali samo 25% iz igre. Rezultat nakon dvije četvrtine bio je 59:30 u korist Clippersa.

Dominacija Clippersa se nastavila i u drugom dijelu utakmice, dok je Dallas samo uspio ublažiti poraz. Igračima iz Dallasa je nedostajala koordinacija i uigranost, tako da su djelovali kao raštimani orkestar na terenu.

No, najveću ulogu u ovom susretu odigrali su James Harden i Ivica Zubac. Harden je pokazao svoju majstoriju s 28 poena i 8 asistencija, dok je Zubac s 20 poena i 15 skokova blistao u ulozi centra Clippersa. S druge strane, Luka Dončić je bio najefikasniji igrač Dallasa s 33 ubačena poena, dok je Kyrie Irving dodao 31 poen.

U drugoj utakmici večeri, najbolja ekipa lige, Boston Celticsi, deklasirali su Miami rezultatom 114:94 na domaćem terenu. Jayson Tatum je ostvario triple-double s 23 poena, 10 skokova i 10 asistencija, pokazavši svoju iznimnu vještinu i doprinositi momčadi.

Ove pobjede Clippersa i Celticsa potvrđuju njihovu dominaciju u trenutnom razdoblju, dok se mali pad u igri Mavsa i Miamija može pripisati taktičkim i ekipnim izazovima koje treneri moraju riješiti kako bi povratili stabilnost i pobjednički mentalitet.

Utakmice poput ovih pružaju navijačima nevjerojatne trenutke i mogućnost da uživaju u vrhunskoj košarci. Ostaje nam vidjeti kako će se razvijati ostatak sezone i koje ekipe će pokazati najbolje rezultate.