Ponedjeljak, 8 Jula, 2024
HomeSportTenisCarlos Alcaraz iznenađujuće pobjeđuje u petom setu protiv Tiafoea na US Openu

Carlos Alcaraz iznenađujuće pobjeđuje u petom setu protiv Tiafoea na US Openu

Mladi španski teniser Carlos Alcaraz ostvario je veliku pobjedu protiv američkog igrača Francisa Tiafoea na ovogodišnjem US Openu. Ovaj petosatni meč prepun preokreta završio je rezultatom 3:2 u setovima za Alcaraza.

Prvi set je protekao u izjednačenoj igri, ali je Tiafoe na kraju uspio slaviti sa 7:5. Međutim, Alcaraz se brzo oporavio i osvojio drugi set rezultatom 6:2, izjednačivši rezultat na 1:1.

Treći set je pripao Tiafoeu, koji je bio sigurniji i slavio sa 6:4. U četvrtom setu nije bilo brejkova, te se igrao tie break koji je na svoju stranu privukao Alcaraz rezultatom 7:6(2), čime je izjednačio rezultat na 2:2 u setovima.

U petom setu Alcaraz je pokazao izuzetnu snagu i igru, te je sasvim zasluženo slavio rezultatom 6:2. Ova pobjeda omogućila mu je prolazak u osminu finala takmičenja.

Alcaraza u narednom kolu čeka pobjednik duela između Brandona Nakashime iz SAD-a i Francuza Uga Humberta. Mladi španac će se nadati nastavku svoje uspješne igre i daljnjem napretku u turniru.

Carlos Alcaraz sada je postao iznenađenje ovogodišnjeg US Opena, a ljubitelji tenisa s nestrpljenjem će očekivati njegove daljnje nastupe.