Utorak, 14 Maja, 2024
HomeKosarkaBosna pobjedila Mladost u napetom meču

Bosna pobjedila Mladost u napetom meču

U jednom od najnapetijih mečeva sezone, ekipa Bosne ostvarila je pobjedu nad ekipom Mladosti rezultatom 82:68. Susret je obećavao već na samom početku, a tako je i ostalo sve do samog kraja prvog poluvremena koje se završilo minimalnom prednošću od jednog poena za ekipu Bosne.

Međutim, u drugom dijelu utakmice Mladost je okrenula rezultat u svoju korist, ali iznenada potpuno zakazala u posljednjoj četvrtini. U tih deset minuta, ekipa Mladosti uspjela je postići samo šest poena, dok se ekipa Bosne sjajno raspucala i ostvarila zasluženu pobjedu.

Najbolji pojedinac u redovima ekipe Bosne bio je Cousins koji je postigao ukupno 20 poena, dok su Caruthers i Zubac dodali po 11 poena svako. S druge strane, najefikasniji kod ekipe Mladosti bio je Ćup sa 17 postignutih poena.

Nakon ovog meča, ekipa Bosne se nalazi na visokom trećem mjestu na tabeli Lige 6 sa tri ostvarene pobjede i dva poraza. S druge strane, ekipa Mladosti zauzima posljednje mjesto sa svih pet poraza.

Očekuje se da će ova pobjeda ekipi Bosne pružiti dodatni motiv za naredne mečeve, dok će se ekipa Mladosti morati dodatno angažovati kako bi popravila trenutnu poziciju na tabeli i ostvarila svoje ciljeve.