Subota, 18 Maja, 2024
HomeNogometBorac pobijedio GOŠK u utakmici s kontroverznim odlukama sudije

Borac pobijedio GOŠK u utakmici s kontroverznim odlukama sudije

U utakmici između Borca i GOŠK-a jučer su se dogodile brojne kontroverzne odluke sudije Dražena Marića. Već u trećoj minuti utakmice, igrač GOŠK-a Filip Račić, koji je inače posuđen iz Borca, isključen je nakon što je dobio crveni karton. Ova brojčana nadmoć Borca nije iskorištena sve do finiša prvog poluvremena.

Na 44. minuti, Jakov Blagaić lijepom akcijom domaćina postiže gol, donoseći Borcu vodstvo od 1:0. Na početku drugog dijela, u 53. minuti, Borac preko Lukića duplira svoju prednost na 2:0. Međutim, iako su igrali s desetoricom, gosti se nisu predavali i u 57. minuti smanjuju rezultat na 2:1.

Sacha Marasović je tada odlično proigrao Gabrijela Čoku koji kroz noge protivničkog igrača šalje loptu u gol za GOŠK-a. Međutim, prema mišljenju sudija, u finišu utakmice GOŠK-u nisu dozvoljene prilike za ugrožavanje pobjede Borca.

U 72. minuti, Esmir Hasukić je imao veliku priliku za izjednačenje rezultata. Bio je u situaciji jedan na jedan s golmanom Borca, ali pomoćni sudija Sreten Udovičić je donio kontroverznu odluku i dosudio ofsajd. Time je prekinuo napad GOŠK-a i spriječio moguće poravnanje, iako je bilo jasno da nedozvoljene pozicije nije bilo.

Ove kontroverzne odluke sudije Marića i pomoćnog sudije Udovičića izazvale su ogorčenje među igračima i navijačima GOŠK-a, koji smatraju da su im oduzete prilike za moguću pobjedu ili barem izjednačenje.

Unatoč tome, Borac je pobijedio s rezultatom 2:1, ali upitna su pravila koja su bila primijenjena u ovoj utakmici. Nadamo se da će nogometni savez istražiti ovaj slučaj i poduzeti odgovarajuće mjere kako bi se osigurala fer i poštena igra.