Ponedjeljak, 20 Maja, 2024
HomeNogometBayer ruši rekorde: 49 utakmica bez poraza

Bayer ruši rekorde: 49 utakmica bez poraza

Fudbalski klub Bayer sinoć je srušio rekord po broju utakmica bez poraza u svim takmičenjima. Njihov niz nepobjedivosti produžen je na čak 49 utakmica remijem s Romom rezultatom 2:2.

Utakmica je obilovala uzbuđenjima, a u sedmoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena, Josip Stanišić je postigao gol za 2:2. Ovo je već 11. utakmica ove sezone u kojoj je Bayer izbjegao poraz nakon isteka 90. minute susreta. Golovi u posljednjim minutama postali su zaštitni znak ovog tima.

Prije sinoćnjeg meča, Bayer je tri puta bio u zaostatku nakon 90. minute protiv Qarabaga, dva puta protiv Stuttgarta, te po jednom protiv Bayerna, Augsburga, Leipziga, Hoffenheima i Dortmunda. Ipak, svaki put su uspjeli izbjeći poraz.

Osim toga, Bayer je postigao golove u još četiri utakmice nakon 90. minute u kojima su bili u prednosti protiv Ottensena, Sandhausena, West Hama i Werdera. Njihov mentalitet i borbenost su evidentni.

Do kraja sezone, Bayer ima još četiri utakmice na rasporedu – dvije u prvenstvu protiv Bochuma i Augsburga, finale Evropske lige protiv Atalante i finale Kupa Njemačke protiv Kaiserslauterna. Sigurno je da će ovi mečevi biti još jedna prilika za Bayer da obori svoj vlastiti rekord i produži niz nepobjedivosti.

Bayer je postao ozbiljan konkurent na svjetskoj fudbalskoj sceni, a ovo impresivno dostignuće samo potvrđuje snagu i kvalitet ovog tima.