Ponedjeljak, 20 Maja, 2024
HomeNogometBayer Leverkusen srušio rekord i plasirao se u finale Evropske lige

Bayer Leverkusen srušio rekord i plasirao se u finale Evropske lige

Bayer Leverkusen je sinoć ostvario čudesan uspjeh i postao novi evropski rekorder u nizu utakmica bez poraza. Klub je prešao granicu koju su do sada dijelili sa Benficom od 48 utakmica bez poraza u svim takmičenjima. Apotekari su također uspjeli izboriti plasman u finale Evropske lige.

Susret protiv Rome nije bio lak za Leverkusen, pogotovo jer su Rimljani poveli sa 2:0. Leandro Paredes je postigao oba gola za Romu, prvo iz penala u 43. minuti, a zatim i u 66. minuti. Činilo se da je Roma na korak do velikog podviga.

Ipak, Apotekari nisu odustali. U samom finišu utakmice su uspjeli preokrenuti rezultat i osigurati plasman u finale. U 82. minuti, Mancini je postigao autogol za smanjenje rezultata na 2:1. U sudijskoj nadoknadi, Stanišić je postigao gol za izjednačenje i postavio konačnih 2:2.

U finalu ih očekuje susret sa Atalantom. Atalanta je na svom terenu pobijedila Marseillie sa 3:0, osiguravajući plasman nakon rezultata 2:2 iz prvog susreta. Strijelci za Atalantu bili su Lookman u 30. minuti, Ruggeri u 52. minuti i Toure u 95. minuti.

Finale Evropske lige je zakazano za 22. maj i održat će se u Dublinu. Svi su nestrpljivi da vide hoće li Bayer Leverkusen nastaviti svoj impresivan niz i osvojiti ovaj prestižni trofej.