Nedjelja, 8 Septembra, 2024
HomeSportTenisBarbora Krejčikova osvaja drugu Grand Slam titulu na Wimbledonu

Barbora Krejčikova osvaja drugu Grand Slam titulu na Wimbledonu

Nikko niko, na početku Wimbledona, nije predvidio da će se finale odigrati između Barbore Krejčikove i Jasmine Paolini. Međutim, ove dvije teniserke su zasluženo stigle do finala i danas su se borile za prestižnu tenisku titulu.

Krejčikova je dominirala na početku meča, osvojivši prvi set s rezultatom 6:2. U prvom i petom servis-gemu protivnice je napravila breakove i stekla značajnu prednost.

No, Paolini nije ostala dužna. Sedma na WTA listi, Italijanka je uzvratila istom mjerom, pobjedivši drugi set s istim rezultatom 6:2. Time je izjednačila rezultat na 1:1 i odvela meč u odlučujući treći set.

U trećem setu obje teniserke su pružile sjajne servise. Do rezultata 3:3 nije bilo breakova, sve do sedmog gema koji je poznat po svojoj težini za igrača koji servira. Krejčikova je uspjela oduzeti servis Paolini i sačuvati prednost breaka do kraja seta.

Time je 32. teniserka svijeta osvojila drugu Grand Slam titulu u karijeri, postajući sve važnija figura u svijetu tenisa. Krejčikova je već osvojila Roland Garros prije tri godine, ali je izgubila svoju prisutnost na teniskoj sceni. Sada se vratila u velikom stilu i osvojila najprestižniji trofej u svijetu tenisa – Wimbledon.

Dok se teniserice bore za naslov, muško finale između Novaka Đokovića i Carlosa Alcaraza na rasporedu je za sutra od 15 sati. Očekuje nas pravi derbi u muškoj konkurenciji.