Ponedjeljak, 13 Maja, 2024
HomeNogometArsenalov poraz od Tottenhama daje Manchester Cityju priliku da se vrati u...

Arsenalov poraz od Tottenhama daje Manchester Cityju priliku da se vrati u trku za naslov

Uzbudljiv vikend u engleskom fudbalu donio nam je derbi meč između Arsenala i Tottenhama. Iako je Arsenal slavio jutrošnjom pobjedom, Manchester City nije daleko iza, iako ima dvije utakmice manje.

Arsenal je pobjedom nad Tottenhamom stigao na četiri boda prednosti u odnosu na Manchester City, ali ekipa Pepa Guardiole drži sve u svojim rukama s obzirom na utakmice manje. I dok su navijači Arsenala slavili pobjedu, City je već počeo spašavati situaciju.

Prva od dvije utakmice manje City je prekoračio bez većih problema, postigavši po jedan gol u oba poluvremena. Junak utakmice bio je Joško Gvardiol, koji je treći put u posljednjih pet utakmica zatresao protivničku mrežu. Asistirao mu je Kevin de Buryne, koji je sjajno obavio svoj posao.

Na poluvremenu je Chris Wood promašio veliku priliku za Nottingham Forest, kojom bi mogao poravnati rezultat, ali to se nije desilo. U drugom poluvremenu, nakon ulaska Erlinga Haalanda, City je sigurno koračao ka pobjedi. Norvežanin je samo devet minuta nakon ulaska u igru postigao važan gol i osigurao pobjedu za svoj tim.

Rezultat na City Groundu na kraju je bio 2:0 za Građane, čime su smanjili zaostatak za Arsenalom na samo bod, uz utakmicu manje. Očekuje se da City nastavi svoju seriju pobjeda u mečevima protiv Wolverhamptona, Fulhama, Tottenhama i West Hama. S obzirom na dosadašnje rezultate, neće biti iznenađenje ako se ponovo okite titulom prvaka Engleske.

Dok Arsenal slavi pobjedu, City ima priliku da se vrati u trku za naslov. Ko će na kraju podići pehar, ostaje da se vidi u narednim utakmicama Engleske Premier lige.