Subota, 18 Maja, 2024
HomeKosarkaAnthony Edwards predvodio Minnesota do pobjede protiv Denvera

Anthony Edwards predvodio Minnesota do pobjede protiv Denvera

Ruki igrač Anthony Edwards dominirao je utakmicom u Denveru i predvodio Minnesota Timberwolves do pobjede protiv Nuggetsa rezultatom 128:120. Edwards je postigao impresivnih 43 poena, uz sedam skokova i tri asistencije. Ovime je postao prvi igrač Timberwolvesa koji je postigao 40 ili više poena u play-off utakmici već tri puta u svojoj karijeri.

Već u prvom poluvremenu, Edwards je zabio 25 poena i tako dao ton utakmici. Međutim, u četvrtoj četvrtini, rezervni centar Naz Reid preuzeo je vodstvo i postigao 14 vrlo važnih poena.

Pored Edwardsa, Karl-Anthony Towns dao je svoj doprinos sa 20 poena, dok je Mike Conley upisao 14 poena i 10 asistencija. Rudy Gobert, iako sa samo šest poena, imao je impresivnih 13 skokova i tri blokade. Bosanski košarkaš Luka Garza nije dobio priliku za igru.

S druge strane, Nikola Jokić je postigao 32 poena za Denver, ali je imao i sedam izgubljenih lopti koje su protivnici iskoristili u kontranapadima. Jokić je šutirao samo 11 od 25 i ostao na osam skokova i devet asistencija.

Druga utakmica ove serije ponovno će se odigrati u Denveru u noći s ponedjeljka na utorak u 4:00 sata po srednjoevropskom vremenu.