Srijeda, 3 Jula, 2024
HomeSportTenisAlcaraz brani titulu na Wimbledonu sa uvjerljivom pobjedom u prvom kolu

Alcaraz brani titulu na Wimbledonu sa uvjerljivom pobjedom u prvom kolu

Španski teniser Carlos Alcaraz uspješno je započeo odbranu titule na Wimbledonu, ostvarivši sigurnu pobjedu u prvom kolu turnira. Alcaraz je protiv hrabrog protivnika, Lajala, predstavio snagu i kvalitetu igre koji su ga prošle godine doveli do samog vrha teniske scene.

Pružajući sjajan otpor favorizovanom Špancu, Lajal je u uvodnom setu čak i uspio oduzeti servis Alcarazu i povesti sa 3:2. Međutim, Alcaraz je brzo uzvratio, izjednačio rezultat i na kraju u tie-breaku stigao do 7:6, osiguravši prvi set u svoju korist.

U drugom setu, Lajal je ponovo uspio napraviti break, ali Alcaraz nije dopustio iznenađenje. Serijom impresivnih igara, Španac je preokrenuo rezultat i završio set sa 7:5. U trećem setu Alcaraz je dominirao, sigurno pobjedivši sa 6:2, te tako zapečatio konačnih 3:0 u svoju korist.

Obrana titule na Wimbledonu predstavlja veliki izazov za svakog šampiona, ali Alcaraz se pokazao kao nepokolebljiv. On će u drugom kolu turnira igrati protiv pobjednika duela Vukić – Ofner, a s obzirom na njegovu sjajnu formu i samopouzdanje, teško da će Alcaraz dozvoliti bilo kakvo iznenađenje.

Uz Alcaraza, plasman u drugo kolo su ostvarili i drugi poznati teniseri. Hrvatski igrač Borna Ćorić je s lakoćom savladao Brazilca Meligeni Alvesa rezultatom 3:0, dok je Casper Ruud istim rezultatom bio bolji od Australca Alexa Bolta.

Ipak, najzanimljiviji meč prvog kola bila je borba između Jordana Thompsona i Pavela Kotova. Nakon četiri sata i 10 minuta napete borbe, Australac je na kraju slavio sa 3:2, pokazavši izuzetnu izdržljivost i želju za pobjedom.

Wimbledon je samo počeo, a već je donio nekoliko iznenađujućih momenata i velike borbe na terenu. Ostaje nam da pratimo dalji tok turnira i vidimo ko će uspjeti nadvladati defanzivu šampiona Carlosa Alcaraza.