Nedjelja, 13 Oktobra, 2024
HomeSportTenisSabalenka osvojila novu titulu na WTA turniru

Sabalenka osvojila novu titulu na WTA turniru

Osvojena titula protiv Zheng

Druga teniserka svijeta, Aryna Sabalenka, ostvarila je novu pobjedu na WTA turniru. U finalu se sastala sa sedmoplasiranom teniserkom Zheng Qinwen. Nakon uzbudljive borbe, Sabalenka je osvojila meč rezultatom 6:3, 5:7, 6:3.

Prvi set u stilu Sabalenke

Prvi set bio je dominacija bjeloruske teniserke. Sabalenka je uspjela napraviti break u šestom gemu. Ovaj set privela je kraju za samo 38 minuta, rezultatom 6:3.

Zheng se vraća u drugom setu

U drugom setu, Zheng je pokazala otpornost. Usprkos snažnoj igri Sabalenke, ona je uspjela osvojiti set sa 7:5. Međutim, to nije bilo dovoljno za konačnu pobjedu.

Sabalenkin trijumf u trećem setu

Treći set donio je još veću borbu. Sabalenka je povela s dva rane breaka, na 3:0. Obje teniserke su napravile još po dva breaka, ali je Sabalenka na kraju ponovno dominirala, pobijedivši 6:3.

Karijerna dostignuća

Ova pobjeda predstavlja 17. titulu za Sabalenku u njenoj karijeri. Također, ovo je njena sedma titula iz Masters kategorije, što dodatno naglašava njen status među najboljim teniserkama svijeta.