Subota, 12 Oktobra, 2024
HomeSportTenisSabalenka Senzacionalno Preokrenula Meč Protiv Gauff u Wuhanu

Sabalenka Senzacionalno Preokrenula Meč Protiv Gauff u Wuhanu

Fenomenalni Početak Gauff

Američka teniserka Coco Gauff fantastično je otvorila svoj polufinalni meč u Wuhanu. Nakon samo 20 minuta igre, povela je sa 5:0. Gauff je brzo osvojila prvi set rezultatom 6:1, pokazujući sjajnu igru.

Drama u Drugom Setu

U drugom setu, gledali smo uzbudljivu igru. U prvih pet gemova bilo je čak pet breakova. Gauff je vodila sa 3:2 i servirala, čime se činilo da će se plasirati u finale. Međutim, tada je Aryna Sabalenka počela briljirati.

Sabalenka Preuzima Kontrolu

Od trenutka kada je Gauff vodila 4:2, Sabalenka je pokazala svoj nevjerovatan potencijal. Osvojila je 10 od narednih 14 gemova. Na kraju, prvenstvena teniserka iz Bjelorusije dobila je i drugi i treći set rezultatom 6:4.

Finale Pred Vratima

Sa ovom pobjedom, Sabalenka se plasirala u finale. U odlučujućem meču igrat će protiv domaće takmičarke. Ovaj dvoboj će činiti Kineskinje Qinwen Zheng (WTA 7.) i Xinyu Wang (WTA 51.), koje se bore za pristup finalu.