Subota, 5 Oktobra, 2024
HomeSportTenisĐoković teškom mukom savladao Michelsena na Mastersu u Kini

Đoković teškom mukom savladao Michelsena na Mastersu u Kini

Đoković osigurava pobjedu u uzbudljivom meču

Novak Đoković, trenutno četvrti teniser svijeta, imao je težak zadatak protiv Amerikanca Michelsena, koji zauzima 43. mjesto na ATP listi. Na kraju meča, Đoković je slavio rezultatom 2:0, no nije bilo lako.

Tie-break odlučuje pobjednika

Oba seta su završila tie-breakom. U prvom setu, Michelsen je poveo sa 3:0, imajući break prednosti. Međutim, Đoković se nije predavao. U sedmom gemu je, uzvrativši, izjednačio rezultat i na kraju dobio tie-break 7:3.

Drugi set u znaku još jedne borbe

U drugom setu viđena su po jedan break od oba tenisera, što je ponovno dovelo do tie-breaka. Đoković je i ovaj put slavio, ali je bilo tijesno sa 11:9. Meč je trajao sat i 56 minuta, što nije bilo u planu srbijanskog tenisera.