HomeSportTenisUzbudljivi duel Sinnera i Alcaraza: Drama u finalu

Uzbudljivi duel Sinnera i Alcaraza: Drama u finalu

Rivalstvo današnjice

Duel između Jannik Sinnera i Carlosa Alcaraza postao je događaj koji je privukao veliku pažnju ljubitelja tenisa. Ovo rivalstvo se smatra jednim od najvećih današnjice, nakon povlačenja Rogera Federera i Rafaela Nadala, dok se karijera Novaka Đokovića nalazi na zalasku.

Olakšanje za Sinnera

Na početku meča, Španac Alcaraz iznenadio je rivala brzim breakom, vodeći sa 3:1. Međutim, Italijan Sinner uspio je uzvratiti, čime je sačuvao set. Prvi set završio je u tie-breaku, gdje je Sinner bio bolji i zabilježio pobjedu rezultatom 8:6.

Poravnanje u drugom setu

Tokom drugog seta, igrači su se fokusirali na očuvanje svog servisa. Ključni trenutak dogodio se u devetom gemu, kada je Alcaraz napravio break i potvrdio ga za 6:4, čime je izjednačio meč.

Drama u odlučujućem setu

Treći set donio je pravu dramu. Alcaraz je poveo 3:1, ali je Sinner pokazao nevjerojatan povratak i preokrenuo rezultat na 5:4. Kada su obje strane pokazale izuzetnu snagu, došlo je do tie-breaka. Tamo je Sinner rano preuzeo vodstvo sa 3:0, donoseći dodatnu napetost meču.