Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportTenisKineskinja Zheng savladala Vekić u dramatičnom meču na US Open-u

Kineskinja Zheng savladala Vekić u dramatičnom meču na US Open-u

Uzbudljiv duel pod reflektorima

Kineska teniserka Zheng Qinwen, koja drži 7. mjesto na WTA listi, ostvarila je pobjedu protiv Donne Vekić (24. ATP). Ovaj meč trajao je skoro tri sata, a završio je rezultatom 2:1. Po setovima, rezultat je bio 7:6, 5:7 i 6:2.

Kiša i odlaganja tokom meča

Duelo je održan na US Open-u, a uslovi su bili veoma teški. Obilne kišne padavine ometale su organizaciju, a mečevi su se odužili na natkrivenom terenu Arhur Ashe. Duel je završio tek pola 3 po lokalnom vremenu u New Yorku.

Pregled setova i preokreti

Prvi set bio je izuzetno napet, bez breakova. Vekić je tokom prvog seta spasila dvije break-lopte, ali je Zheng osvojila set u tie-breaku sa 7:2. U drugom setu, Vekić je pokazala bolju igru, napravila break i izjednačila rezultat.

Osmina finala i eliminacije

Nažalost, Vekić nije uspela zadržati momentum. Zheng je preuzela kontrolu i osigurala pobjedu, čime je nastupila nakon nedavne pobjede na Olimpijadi u Parizu. Podsjetimo, tada je savladala Vekić u finalu i osvojila zlato.