HomeSportTenisĐoković doživio iznenađujući poraz od Popyrina na US Openu

Đoković doživio iznenađujući poraz od Popyrina na US Openu

Đoković na US Openu: Neočekivani ishod

U noći iza nas, Novak Đoković pretrpio je iznenađujući poraz od Australijanca Alexeia Popyrina. Ovaj 28. teniser svijeta slavio je rezultatom 3:1 u setovima. Ova pobjeda znači ulazak Popyrina u osminu finala US Opena.

Kratak pregled meča

U prvom setu, Popyrin je dominirao i slavio sa 6:4. Sličan rezultat viđen je i u drugom setu, gdje je Australac ponovo bio bolji. Đoković se pokušao povratiti u trećem setu, u kojem je slavio sa 6:2, podsjećajući na svoj stari sjaj.

Popyrinova snaga u četvrtom setu

Ipak, Popyrin nije odustajao. U četvrtom setu ponovo je pojačao tempo igre i s rezultatom 6:4 završio meč nakon 3 sata i 20 minuta intense borbe.

Što slijedi?

Aleksai Popyrin sada čeka izazov protiv Amerikanca Francisa Tiafoea u osmini finala. Osim toga, turnir je već izgubio velikana poput Carlosa Alcaraza, što otvara put za Italijana Jannika Sinnera prema tituli.