HomeSportTenisNizozemski teniser šokirao Alcaraza na US Openu

Nizozemski teniser šokirao Alcaraza na US Openu

Alcaraz izbačen iz US Opena

Nizozemac Botic Van de Zandschulp priredio je iznenađenje na US Openu, pobijedivši Carlosa Alcaraza rezultatom 3:0. Pobjeđujući po setovima 6:1, 7:5 i 6:4, Van de Zandschulp je pokazao izuzetnu igru i dominaciju tokom cijelog meča.

Alcaraz bez pravih šansi

Unatoč prethodnim povredama, Alcaraz nije uspio zadržati ritam. U prvom kolu turnira lako je savladao Australijanca Lija Tua, no protiv Van de Zandschulpa nije imao sreće. Nizozemac je preuzeo kontrolu nad mečom, a uzbuđenja su bila prisutna samo u finišu drugog seta.

Dominantna pobjeda

Nakon izjednačenog rezultata 5:5 u drugom setu, Van de Zandschulp je iskoristio svoj break. Lako je zadržao prednost i završio set rezultatom 7:5. U trećem setu, nastavio je sa dobrom igrom, napravivši dva breaka, dok se Alcaraz borio bez uspjeha nakon tri vezane meč-lopte.

Ostali favoriti bez problema

Za razliku od Alcaraza, drugog favorita Daniila Medvedeva i Jannika Sinnera nisu imali problema. Obojica su savladali svoje protivnike rezultatom 3:0. U ženskoj konkurenciji, prva teniserka svijeta Iga Swiatek savladala je Japanku Enu Shibaharu rezultatom 2:0, po setovima 6:0 i 6:1.