HomeSportNogometCrvena zvezda obezbijedila plasman u grupnu fazu Lige prvaka

Crvena zvezda obezbijedila plasman u grupnu fazu Lige prvaka

Beograd ponosno slavi uspjeh

Srbijanski nogomet ove sezone nije imao sreće u kvalifikacijama za evropska takmičenja. Ipak, Crvena zvezda je uspjela spasiti čast nogometa u zemlji. Beogradski klub osigurao je plasman u grupnu fazu Lige prvaka nakon velike pobjede nad norveškim Bodo Glimtom.

Revanš na Marakani

U revanš meču, odigranom na beogradskoj Marakani, Crvena zvezda je slavila rezultatom 2:0. Ova pobjeda bila je posebno važna, jer su Beograđani nadoknadili poraz iz prvog meča, koji su izgubili rezultatom 2:1.

Bruno Duarte i Uroš Spajić ponos Zvezde

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Crvene zvezde. Gol za vodstvo postigao je Bruno Duarte iz penala u 26. minuti. Onda je, nakon sat vremena igre, Uroš Spajić glavom pogodio za konačnih 2:0. Ovaj gol donio je veliko slavlje među navijačima i omogućio Zvezdi nastavak takmičenja u Ligi prvaka.

Žrijeb sutra u Monte Carlu

Žrijeb za grupnu fazu Lige prvaka održat će se večeras u 18 sati u Monte Carlu. Pored Crvene zvezde, predstavnik regije bit će i zagrebački Dinamo. Očekuje se velika pažnja medija i navijača prilikom žrijeba.