HomeSportNogometFenerbahče i Lille: Dramatičan okršaj s iznenađujućim preokretom

Fenerbahče i Lille: Dramatičan okršaj s iznenađujućim preokretom

Fenerbahče dominirao, ali nije realizovao šanse

Fenerbahče je imao dominantnu predstavu u prvom poluvremenu, ali nije iskoristio brojne prilike. Edin Džeko je na samom početku šutirao glavom pored gola. Zatim je sjajni udarac Szymanskog odbranio golman Lillea, Chevalier. Najveća prilika za Fener došla je u 38. minuti. Allan Saint-Maximin je izveo fantastičan dribling, ali je zamalo promašio gol.

Tvrdo drugu poluvrijeme bez šansi

Nakon odmora, utakmica je postala mnogo tvrđa. Fudbaleri su se borili na terenu, bez značajanih prilika sve do 83. minute. Tada je Bright Osayi-Samuel pogodio stativu, čime je Fenerbahče propustio priliku za produžetke. U finišu regularnog vremena, desilo se nešto neočekivano.

Drama u završnici i produžetci

Naime, Bafode Diakite je u 92. minuti postigao autogol, nakon što je Džeko prebacio loptu. Ovaj peh doveo je Fener do prednosti od 1:0. No, drama se nastavila u produžecima. Lille je ostao s deset igrača nakon što je Mandiju dosuđen crveni karton u 109. minuti. U 117. minuti dosuđen je penal za Lille, koji je David pretvorio u gol za 1:1.