HomeSportTenisCarlos Alcaraz pobjednik u četiri seta na Wimbledonu

Carlos Alcaraz pobjednik u četiri seta na Wimbledonu

Carlos Alcaraz, mladi španski teniser, ostvario je značajnu pobjedu na Wimbledonu u četiri seta protiv Daniela Medvedeva. Nakon gotovo tri sata igre, Alcaraz je slavio rezultatom 3:1 (6:7, 6:3, 6:4 i 6:4).

U prvom setu smo vidjeli pravu dramu i veliku borbu, gdje su se dogodila četiri uzastopna breaka. Ruski teniser je dominirao i poveo u meču nakon pobjede u tie-breaku.

Međutim, od drugog seta nadalje, Alcaraz je preuzeo kontrolu nad mečom. Unatoč otporu Medvedeva, mladi Španac je bio premoćan. Po jedan break u svakom od preostala tri seta bio je dovoljan kako bi se Alcaraz približio velikoj pobjedi.

Sa pobjedom nad Medvedevom, Carlos Alcaraz se plasirao u svoje drugo uzastopno finale na Wimbledonu. Mladom Špancu sada preostaje da brani svoju titulu u nedjelju, gdje će se susresti s boljim iz duela između Novaka Đokovića i Lorenza Musettija.

Ova pobjeda još jednom potvrđuje talent i potencijal Alcaraza, koji je trenutno jedan od najsvjetlijih mladih teniskih zvijezda. Svi uzbuđeni navijači tenisa s nestrpljenjem će isčekivati njegovo finale na Wimbledonu, gdje će imati priliku da se bori za još jedan veliki uspjeh u svojoj karijeri.

Slijedi nam uzbudljiva završnica turnira, a sigurno je da će Alcaraz dati sve od sebe kako bi odbranio svoju titulu i potvrdio svoje mjesto među najboljim teniserima svijeta.