Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeTenisZverev preokretom do finala Roland Garrosa

Zverev preokretom do finala Roland Garrosa

Njemački teniser Alexander Zverev uspio je ostvariti impresivan preokret u polufinalnom meču Roland Garrosa i plasirati se u finale ovog turnira. Meč protiv Norvežanina Caspera Ruuda trajao je malo više od dva i po sata, a Zverev je na kraju slavio rezultatom 2:6, 6:2, 6:4, 6:2.

Iako se na početku meča činilo da će Ruud dominirati, Nijemac je uspio preokrenuti situaciju. Nakon poraza u prvom setu rezultatom 6:2, Zverev je uzvratio istom mjerom, osvojivši drugi set također sa 6:2. U trećem setu mu je bilo nešto teže, ali je ipak slavio rezultatom 6:4.

Nakon toga, Ruud je potpuno izgubio ritam igre, a Zverev je koristio priliku da ponovno dominira. Uzevši četvrti set sa 6:2, Nijemac je konačno ostvario zasluženu pobjedu.

U finalu Roland Garrosa, Zverev će se suočiti sa španskim teniserom Carlosom Alcarazom. Zverev ima prednost u međusobnom omjeru od 5-4, ali je Carlos pobijedio u njihovom posljednjem susretu na Indian Wellsu ove godine. Jedini put kada su se sastali na Roland Garrosu, pobjedu je odnio Zverev 2022. godine.

Nema sumnje da će finale biti izuzetno napeto i zanimljivo, a svakako će oba tenisera dati sve od sebe kako bi osvojili prestižni turnir.