Nedjelja, 29 Septembra, 2024
HomeSportNogometZrinjski Slavio U Uzbudljivom Rivalstvu Protiv Veleža

Zrinjski Slavio U Uzbudljivom Rivalstvu Protiv Veleža

Uzbudljiva utakmica Premijer lige

U susretu Premijer lige BiH, Zrinjski je slavio protiv Veleža rezultatom 1:0. Utakmica je bila vrlo dinamična s brojnim napadima i šansama na obje strane.

Pogodak koji odlučuje

Pobjednički gol osigurao je Mulahusejnović u 33. minuti. Njegov precizan udarac glavom nakon odličnog centaršuta s lijeve strane doveo je Zrinjski u vodstvo. Lopta se sretnula s golmanom Veleža, Hadžikićem, i završila u mreži.

Šanse na obje strane

Velež je imao nekoliko prilika za izjednačenje. Najveća šansa došla je u 24. minuti, kada je Hrkać glavom šutirao s ivice peterca, ali lopta je otišla iznad prečke.

Na drugoj strani, Zrinjski je takođe prijetio. U 27. minuti, Oreč je pokušao sa 20 metara, no njegov udarac nije bio dovoljno precizan.

Defanziva i odlučnost

Obje ekipe su se borile za svaku loptu. U 36. minuti, Zrinjski je imao gužvu u svom kaznenom prostoru nakon kornera, ali su se odbranili na vrijeme. Opasnost je otklonjena, a Zrinjski je nastavio sa svojim napadima.

Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, ali Zrinjski je uspio sačuvati prednost i osvojiti tri boda.