Nedjelja, 22 Septembra, 2024
HomeSportNogometZrinjski Slavio Protiv Željezničara: Dramatična Utakmica s Malim Brojem Prilika

Zrinjski Slavio Protiv Željezničara: Dramatična Utakmica s Malim Brojem Prilika

Izjednačena Prva Poluvrijeme

Prvo poluvrijeme utakmice između Zrinjskog i Željezničara bilo je obeleženo borbom i trkom, ali bez pravih prilika. Igra se većinom odvijala na sredini terena. Gosti su imali jedinu realnu šansu. Ćuže je u 40. minuti, nakon kornera, dobio povratnu loptu, ali je promašio cilj sa 12-13 metara.

Bolja Igra Zrinjskog u Drugom Poluvremenu

Drugo poluvrijeme započelo je prekidom izazvanim dimnom zavjesom navijača Željezničara. U nastavku, Zrinjski je prikazao mnogo bolju igru. U 58. minuti, Ćuže se ponovo našao u prilici, ali je šutirao pored gola. Samo tri minute kasnije, Ćavar je uposlio Mulahusjenovića, čiji udarac također nije pronašao put do mreže.

Pobjednički Gol Mostaraca

Mostarci su napokon poveli u 66. minuti. Topić je asistirao Mulahusjenoviću, koji je snažnim udarcem matirao Muftića za 1:0. Željezničar se borio do kraja utakmice, pokušavajući doći do izjednačenja.

Blizu izjednačenja

U 82. minuti, Radovac se oslobodio čuvara i dobro šutirao sa 15 metara, ali je prečka spasila Zrinjski od izjednačenja. Utakmica je završila rezultatom 1:0 za Zrinjski.