Utorak, 17 Septembra, 2024
HomeSportNogometZrinjski Slavio Protiv Sloge u Uzbudljivom Susretu

Zrinjski Slavio Protiv Sloge u Uzbudljivom Susretu

Utakmica u kojem su se sudarile dvije ekipe

Zrinjski je u subotnjem susretu imao loptu u svom posjedu, dok je Sloga odlično funkcionisala u odbrani. Iako su domaći imali inicijativu, nisu uspjeli stvoriti mnogo opasnih prilika.

Šok na startu drugog poluvremena

U petoj minuti nastavka, Jović je iznenadio Zrinjski. Iskoristio je grešku u odbrani domaćih i doveo Slogu u vodstvo. Međutim, grešku može pripisati i Šunjiću, koji je nespretno poslao loptu u svoju mrežu.

Zrinjski preokreće rezultat

Nakon šoka, Zrinjski se vraća u igru. Mulahusejnović je izjednačio u 60. minuti, uz asistenciju Tičinovića. Samo šest minuta kasnije, ponovno se oglasio Mulahusejnović, ovaj put kao asistent za Topića, koji je postigao drugi gol.

Pobijednički gol i trenutna situacija na tabeli

Konačan rezultat od 3:1 postavio je Šunjić u 79. minuti. Njegov udarac glavom nakon kornera bio je efektan. Sada Zrinjski ima devet bodova iz tri utakmice. Sloga, s druge strane, ima samo dva boda nakon četiri meča.

Naredni izazovi za obje ekipe

U sljedećem kolu, Zrinjski će ugostiti ekipu Borca, dok će Sloga u duelu dočekati Široki Brijeg. Ove utakmice će biti ključne za obje ekipe u borbi za bolje pozicije na tabeli.