HomeSportNogometZrinjski slavi novu pobjedu u evropskom pohodu

Zrinjski slavi novu pobjedu u evropskom pohodu

Fudbalski klub Zrinjski Mostar ostvario je značajnu pobjedu u drugom pretkolu evropskih takmičenja. Oni su nadoknadili zaostatak iz prvog meča protiv Brava, gdje su izgubili s 1:0. Ova pobjeda donosi nadu i optimizam za nastavak evropskog putovanja.

Teški uslovi igre u Ljubljani

Utakmica je odigrana u veoma teško uslovima, uslijed snažne oluje koja je pogodila Ljubljanu. Teren je bio natopljen vodom, što je dodatno otežalo igru. Ipak, igrači Zrinjskog pokazali su veliku borbenost, unatoč otežanim uslovima.

Dominacija Zrinjskog u uvodu

Zrinjski je agresivno ušao u meč i odmah preuzeo inicijativu. U prvim minutama bili su bolji protivnik, no prva prijetnja stigla je s druge strane. U 13. minuti, Pečar se našao u odličnom položaju, ali je sjajni golman Zrinjskog, Marić, uspio obraniti njegov pokušaj.

Povećanje vodstva i slavlje igrača

U 16. minuti, stiglo je izjednačenje. Posavec je izveo ubačaj s lijeve strane, a Mulahusejnović je preciznim udarcem s 12-13 metara postigao prvi gol za Zrinjski. Ovaj gol izazvao je slavlje među igračima i navijačima, donoseći im nadu za nastavak takmičenja.