HomeSportNogometZrinjski se suočava sa švicarskim Zürichom ili Vitorijom iz Guimaraesa u borbi...

Zrinjski se suočava sa švicarskim Zürichom ili Vitorijom iz Guimaraesa u borbi za Konferencijsku ligu

Utjecaj prvog susreta na Zrinjski

Fudbalski klub Zrinjski iz Mostara ima pred sobom izazov. Posljednja prepreka da drugu godinu zaredom igraju grupnu fazu Konferencijske lige bit će im švicarski Zürich ili portugalska Vitoria iz Guimaraesa. U prvom susretu protiv Vitorije, Portugalci su slavili rezultatom 3:0. Stoga, Zrinjski najvjerovatnije čeka susret sa ovom ekipom.

Ključni trenuci utakmice

Gosti sa Vitorije bolje su otvorili utakmicu. U prvih nekoliko minuta imali su dvije izvrsne prilike za gol. U petoj minuti utakmice, nakon prekida, lopta je prošla pored svih igrača, ali se ispred gola našao golman Marić, koji je spasio situaciju.

Nakon kornera, Conte je šutirao glavom, no Marić je još jednom sjajno intervenisao. Zrinjski se, međutim, brzo probudio. U 22. minuti, nakon što je Botev srušio Malekinušića, dosuđen je penal. Mlinar je preuzeo odgovornost, ali ga je golman Vitorije, Bernat, pročitao i odbranio udarac.

Pobjednički gol Zrinjskog

Mostarci su nastavili napadati sve do 39. minute kada su došli do vodstva. Memija je odlično centrirao s desne strane, a Mulahusejnović, koji se odlično pozicionirao, pogodio je glavom za 1:0. Ovim golom Zrinjski je započeo svoju borbu za grupnu fazu Konferencijske lige.