HomeSportNogometZrinjski protiv Brava u drugom pretkolu kvalifikacija

Zrinjski protiv Brava u drugom pretkolu kvalifikacija

Fudbalski klub Zrinjski iz Mostara će se sastati sa slovenskim timom Bravo u drugom pretkolu kvalifikacija za Kup UEFA. Nakon što je klub bio slobodan u prvom pretkolu, s nestrpljenjem je čekao rasplet dvomeča između velškog Connah's Quay Nomadsa i slovenskog Brava.

U prvom meču između ova dva tima, odigranom u Ljubljani, Brava je slavila rezultatom 1:0. U uzvratu u Bangoru, tim iz Velsa se grčevito branio, ali nije uspio zadržati prednost. Nemanja Jakšić je u 88. minuti postigao gol za rezultat 1:1, čime je susret odveden u produžetke.

Ipak, gol Mateja Poplatnika u 116. minuti odlučio je pobjednika i poslao Brava u drugo pretkolo, gdje će se susresti sa Zrinjskim. Susreti između ova dva tima će se odigrati 25. jula u Mostaru, dok će se revanš odigrati u Ljubljani 1. augusta.

Osim prezentiranja rezultata, interesantan detalj sa utakmice je gluma golmana Matije Orbanića, koji je odlučio imitirati legendarnog kolumbijskog golmana Renea Higuitu. Nakon kornera za Bravo, Orbanić je krenuo ka golu protivnika i šutirao sa 25 metara, ali njegov udarac nije bio precizan.

S obzirom na rezultat i interesantan detalj sa utakmice, susret između Zrinjskog i Brave donosi uzbuđenje i neizvjesnost za navijače. Čekaju nas dva zanimljiva susreta koji će odlučiti koji će se tim plasirati u narednu rundu takmičenja.