Nedjelja, 15 Septembra, 2024
HomeSportNogometZrinjski Odradio Dominantan Utakmicu: Posušje Pretrpjelo Prvi Poraz Sezone

Zrinjski Odradio Dominantan Utakmicu: Posušje Pretrpjelo Prvi Poraz Sezone

Zrinjski Bez Greške na Početku Sezone

Fudbalski klub Zrinjski iz Mostara došao je do maksimalnih šest bodova nakon dvije odigrane utakmice u domaćem šampionatu. U večerašnjoj utakmici, Zrinjski je savladao ekipu Posušja, koja je pretrpjela svoj prvi poraz ove sezone.

Pravila o U-21 Igračima Prekršena

Ova utakmica bila je obilježena kontroverznim trenutkom, kada je Posušje prekršilo pravilo o igranju U-21 igrača. Prema pravilima, na terenu mora biti najmanje jedan igrač mlađi od 21 godine u svakom trenutku.

Ključna Greška Trenera Posušja

U 56. minuti meča, Posušje je zamijenilo svog jedinog U-21 igrača, Vinka Rozića. Međutim, novi igrač, Leonardo Petrović, ušao je na teren tek tri minute kasnije. Ova zamjena mogla bi imati ozbiljne posljedice za Posušje.

Posljedice za Posušje

Sada se postavlja pitanje hoće li utakmica biti registrovana službenim rezultatom 3:0 u korist Zrinjskog zbog prekršaja. Očekuje se odluka nadležnih organa u narednim danima.

Uvodne Minute Utakmice

Na samom početku meča, obje ekipe imale su po jednu solidnu priliku, no rezultat se nije mijenjao. Zrinjski je iskoristio svoje šanse i zadržao prednost tokom cijele utakmice.