Subota, 26 Oktobra, 2024
HomeSportNogometZrinjski nastavlja nevjerovatan niz bez poraza u Premijer ligi

Zrinjski nastavlja nevjerovatan niz bez poraza u Premijer ligi

Pobjeda protiv Slobode

U subotu, Zrinjski iz Mostara slavio je još jednu pobjedu u Premijer ligi. Na svom terenu, domaći tim kontrolisao je susret protiv Tuzlanske Slobode. Iako su Mostarci propustili nekoliko izglednih prilika, uspjeli su doći do pobjede u 36. minuti.

Ključni trenutak utakmice

Strijelac je bio Surdanović koji je šutirao iz daljine. Njegov udarac zakačio je jednog igrača Slobode i završio u mreži. Ovaj pogodak je donio Zrinjskom prednost od 1:0, koju su sačuvali do kraja susreta.

Greška suca i propuštena šansa Slobode

Tuzlaci su rijetko napadali, ali su imali šansu izjednačiti u 63. minuti. Međutim, sudija Admir Musić nije pustio prednost zbog prethodnog faula. Ova greška onemogućila je Slobodi da stigne do izjednačenja.

Impresivan niz Zrinjskog

Ovom pobjedom, Zrinjski je produžio svoj nevjerojatan niz na 21 utakmicu bez poraza u domaćoj ligi. Izvanredan je podatak da su Mostarci ostvarili čak 20 pobjeda. Trenutni rekord po broju uzastopnih utakmica bez poraza drži Željezničar, koji je 2011/2012. godine odigrao 26 utakmica bez poraza.

Prekid serije Sarajeva

Sarajevo se 2021. godine približilo ovom rekordu s 24 utakmice, ali je njihov niz prekinuo upravo Zrinjski. Tada su igrači Zrinjskog slavili 1:0 na Koševu.