HomeSportNogometZrinjski i Botev odigrali dramatičnu utakmicu s prevratom

Zrinjski i Botev odigrali dramatičnu utakmicu s prevratom

U uzbudljivoj utakmici između Zrinjskog i Boteva, timovi su pokazali borbenost i vještinu. Domaći igrač Akere imao je prvu priliku u 10. minuti, ali odlična odbrana Marića spriječila je pogodak.

Šanse na obje strane

Nakon toga, u 15. minuti, Zrinjski je propustio veliku priliku. Ćuže se odlično probio i izašao sam pred golmana, no i on je odlično reagovao i spasio mrežu Boteva.

U 24. minuti, Zrinjski je došao do nove prilike. Mulahusejnović je sjajno dodao loptu Posavecu, čija se klizava situacija ispostavila kobnom. Nažalost, igrač Zrinjskog okliznuo se u ključnom trenutku.

Kazna za promašaje

Kazna za promašaje Zrinjskog došla je u 35. minuti. Akere je izveo fenomenalan udarac i pogodio rašlje gola Plemića, donoseći prednost Botevu od 1:0.

Na početku drugog poluvremena, Botev je mogao povećati prednost, ali Marić je još jednom sjajno zaustavio udarac Sekulića, sprečavajući drugi gol.

Završnica puna uspona i padova

Zrinjski je bio blizu pogotka u 71. minuti, kad je Ćuže pogodio prečku. Ipak, u 77. minuti, Ćuže je konačno pronašao put do mreže. Njegov spektakularni gol izjednačio je rezultat na 1:1.

Ova utakmica pokazala je da oba tima imaju potencijal. Napetost i uzbuđenje pratili su svaku sekundu, a gledatelji su svjedočili borbenoj igri.