Subota, 21 Septembra, 2024
HomeSportNogometZrinjski i Borac remizirali nakon dramatične završnice

Zrinjski i Borac remizirali nakon dramatične završnice

Pobjeda Zrinjskog u prvom poluvremenu

Na stadionu Pod Bijelim brijegom, HŠK Zrinjski je imao prednost od 1:0 nakon prvog poluvremena. Golom Ćorluke u 28. minuti, domaći tim je slavio pred svojom publikom.

Diskutabilna situacija u kaznenom prostoru

U 14. minuti, Borac je imao prvu priliku, međutim, Kulašin nije iskoristio odbijenu loptu. Veća polemika nastala je u 28. minuti kada je Grahovac srušen u kaznenom prostoru Zrinjskog. Sudija Peljto nije dosudio jedanaesterac, iako je VAR soba detaljno razmatrala situaciju.

Borac izjednačava u dramatičnoj završnici

Zrinjski je dominirao tokom meča sa opasnim napadima, ali su gosti odolijevali. Ipak, izjednačenje za Borac došlo je kao rezultat greške štopera Carolina, kada je lopta završila kod Ćorluke.

U posljednjem minutu, novajlija Despotović je pogodio i donio Borcu vrijedan bod. Ova završnica dodatno je uzbudila navijače obiju ekipa.

Zaključak

Utakmica između Zrinjskog i Borca bila je izuzetno napeta, s mnogo prilika i neizvjesnošću do samog kraja. Obje ekipe su pokazale borbenost, a navijači su uživali u uzbudljivom susretu.