HomeSportNogometZrinjski bez prolaza: Vitoria slavila s 4:0 u Mostaru

Zrinjski bez prolaza: Vitoria slavila s 4:0 u Mostaru

Zrinjski se susreće s Vitorijom

Mostarski Zrinjski doživio je težak poraz od portugalskog tima Vitorije s rezultatom 4:0. Nakon uvodne utakmice u Portugalu, gdje je bilo 3:0, ukupni rezultat iznosio je 7:0. Ova pobjeda omogućila je Vitoriji plasman u grupnu fazu Konferencijske lige.

Kontroverze u prvom poluvremenu

U 15. minuti, domaći su tražili jedanaesterac. Lopta je pogodila u ruku jednog od igrača Vitorije, no sudija Robert Jones nije pokazao na bijelu tačku. Sudija je, međutim, dosudio kazneni udarac za goste u 29. minuti pošto je Barišić faulirao Nuna Santosa. Silva je realizovao penal i doveo svoju ekipu u vođstvo.

Pogotci i greške na terenu

Do 42. minute Vitoria je udvostručila prednost zahvaljujući grešci Barišića koja je omogućila Nunu Santosu pogodak. Na kraju prvog poluvremena, Kaio Cesar je asistirao Nelsonu Oliveiri, koji je iz “mrtvog ugla” matirao Marića.

Drugo poluvrijeme i konačni rezultat

U drugom dijelu, Mario Ivanković je izvršio trostruku izmjenu, ali to nije donijelo promjene. U 71. minuti, Cunha je postigao četvrti gol za Vitoriju. Zrinjski nije uspio izjednačiti, a rezultatom 4:0 ostali su bez nastupa u Konferencijskoj ligi.