Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024
HomeSportNogometZmajevi nisu izdržali pritisak: Nizozemska slavi na Philips stadionu

Zmajevi nisu izdržali pritisak: Nizozemska slavi na Philips stadionu

Dominacija Nizozemske

Nizozemska reprezentacija je pokazala nadmoć u susretu protiv Bosne i Hercegovine. U ovoj utakmici, polufinalist prethodnog Evropskog prvenstva došao je do zaslužene pobjede.

Esmir Bajraktarević debituje

Ono što raduje sve ljubitelje nogometa u Bosni i Hercegovini jeste debi Esmira Bajraktarevića. Ovaj mladi talent pokazao je svoj potencijal asistencijom u prvoj utakmici za Zmajeve.

Utakmica na Philips stadionu

Susret je započeo odlučno za Nizozemsku, koja je povela već u 13. minuti. Joshua Zirkzee postigao je gol glavom, nakon asistencije Simonsa, čime je otvorio susret rezultatom 1:0.

Bosna i Hercegovina je brzo zaprijetila, ali je udarac Gazibegovića zaustavljen. U 27. minuti, Zmajevi su se vratili u igru. Kombinacija igrača završila je kod Huseinbašića, koji je asistirao Demiroviću za izjednačenje.

Nizozemski povratak i drugi gol

Međutim, Nizozemci su pred kraj prvog poluvremena ponovno preuzeli vođstvo. Reijnders je sjajno prošao kroz odbranu Zmajeva i postigao gol za 2:1.

Drugo poluvrijeme donosi nove probleme

Drugo poluvrijeme započelo je s novim pritiskom na odbranu Bosne i Hercegovine. Reijnders je ponovo zaprijetio, a Gakpo je u 56. minuti povećao prednost na 3:1.

Iako su Zmajevi pružili dobar otpor, Nizozemska je kontrolisala igru do kraja. Ova pobjeda dodatno potvrđuje snagu domaće selekcije.