Nedjelja, 29 Septembra, 2024
HomeOstali sportoviZlatni momci bh. sporta odbranili naslov na Zlatnoj ligi među najboljim reprezentacijama...

Zlatni momci bh. sporta odbranili naslov na Zlatnoj ligi među najboljim reprezentacijama Evrope

Zlatni momci bh. sporta uspješno su odbranili naslov najbolje ekipe na Zlatnoj ligi među najboljim reprezentacijama Evrope. Ovo je već četvrti put da osvajaju ovo prestižno takmičenje.
Na samom početku utakmice protiv Ukrajine, selektor Ifet Mahmutović dao je priliku mlađim igračima, a oni su mu se odužili odličnom igrom. Prvi set završen je u korist bh. tima sa rezultatom 25:20. I u drugom setu bh. reprezentacija nastavila je sa sjajnom igrom, te su osvojili set rezultatom 25:12.
Ipak, u trećem setu došlo je do pada koncentracija kod bh. reprezentativaca, što su igrači Ukrajine iskoristili i osvojili set sa rezultatom 25:20. Posljednji set utakmice ponovo je donio bolju igru bh. tima, ali se Ukrajinci nisu predavali do samog kraja. Ipak, nakon bloka Alibašića, utakmica je završena u korist BiH.
Ovaj turnir poslužio je kao odlična priprema za Paraolimpijske igre koje se održavaju ove godine u Parizu. Bh. tim je izgubio samo jedan set u pet odigranih utakmica.
Selektor Mahmutović istakao je zadovoljstvo zbog ostvarenog cilja i pružene prilike mladim igračima. Izrazio je povjerenje u tim za Paraolimpijadu, naglasivši da je mala nervoza i strah od odgovornosti u izgubljenom setu samo znak da igrači trebaju igrati još više utakmica i očekivati rezultate.
Na turniru su izabrani najbolji igrači, a najbolji tim čine Edvin Zdionica kao najbolji smečer, Mirko Tadić-Zečević kao najbolji primač, Marcian Polak iz Poljske kao najbolji bloker, Adnan Manko, Ismet Godinjak, Ermin Jusufović i MVP turnira Mirzet Duran iz bh. tima. Ova pobjeda dokaz je kvaliteta bh. paraodbojke i donosi optimizam pred nadolazeće Paraolimpijske igre u Parizu.