Petak, 11 Oktobra, 2024
HomeSportKosarkaŽestoka pobjeda Reala: Džanan Musa blista u četvrtoj četvrtini

Žestoka pobjeda Reala: Džanan Musa blista u četvrtoj četvrtini

Musa pod pritiskom

Džanan Musa nije imao značajnu minutažu u prvim dvjema četvrtinama. Trener Chus Mateo ga je uveo na terenu tek na pet minuta u prvoj četvrtini. Tokom tog vremena, Musa je zabilježio samo dvije asistencije bez postignutih poena.

Neizvjesna utakmica

Partizan je tijekom prve četvrtine održavao prednost, ali nije uspio stvoriti veću razliku. U drugoj četvrtini, Madriđani su ponovili partizansku igru. Na poluvremenu, rezultat je bio 50:47 u korist domaćeg tima.

Musa u pravom trenutku

Na početku četvrte četvrtine, Real Madrid je stvorio ključnu prednost. Džanan Musa, koji je do sada bio gotovo neprimećen, zablistao je i postigao 12 poena. Njegova efikasnost donijela je Realu prvu pobjedu u sezonu Eurolige.

Igrači koji su se istaknuli

Musa je završio utakmicu s 12 poena uz četiri skoka. U ekipi Reala, Serge Ibaka bio je najefikasniji s 13 poena. S druge strane, Sterling Brown također je postigao 12 poena.

Drugi rezultati

U drugim utakmicama, Fenerbahče je pobijedio u turskom derbiju protiv Efesa, dok su ASVEL i Panathinaikos ostvarili domaće pobjede nad Bolognom i Bayernom.