Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportNogometŽeljezničar slavi pobjedu nad prvakom BiH

Željezničar slavi pobjedu nad prvakom BiH

Na stadionu Grbavica, Željezničar je u odličnoj atmosferi dočekao ekipu Borca, novog prvaka BiH. Uzbuđujuća utakmica završila je rezultatom 2:1 u korist domaćina, zahvaljujući njihovoj sjajnoj igri u prvom poluvremenu.

Prva polovina utakmice protekla je mirno, a onda je u 19. minuti došlo do prvog pogotka. Aleksandar Boljević, igrač Željezničara, sjajno je pogodio izvan šesnaesterca i doveo svoj tim u vodstvo. Samo deset minuta kasnije Boljević je još jednom bio precizan i udvostručio prednost Plavih.

U drugom dijelu utakmice, Željezničar je imao priliku i za treći gol, ali je udarac Semira Štilića sjajno odbranio golman Borca, Marko Milošević. U 76. minuti, Jovo Lukić je postigao gol za Borac i postavio konačnih 2:1.

Ova pobjeda označava kraj sezone za Željezničar, koji je zauzeo šesto mjesto na tabeli. Treba napomenuti da je ovo odličan rezultat, imajući u vidu činjenicu da je Željezničar prije šest utakmica bio u zoni ispadanja.

Utakmica je privukla veliku pažnju navijača i pozitivnih reakcija. S ovom pobjedom, Željezničar je pokazao svoju snagu i kvalitet i potvrdio svoju poziciju na bh. fudbalskoj sceni.

Željezničar će sada krenuti s pripremama za narednu sezonu, uz nadu da će postići još veće uspjehe u narednom periodu.