Ponedjeljak, 28 Oktobra, 2024
HomeSportKosarkaŽeljezničar se vraća na teren: Prva pobjeda nakon višegodišnje pauze

Željezničar se vraća na teren: Prva pobjeda nakon višegodišnje pauze

Utakmica puna uzbuđenja

Ženski košarkaški klub Željezničar danas je odigrao svoju prvu takmičarsku utakmicu nakon višegodišnje pauze. Ova utakmica održana je protiv ekipe ŽKK Konjic 2 u okviru A1 lige.

Pobijedili uz produžetak

Domaća ekipa Željezničar slavila je rezultatom 66:61. Od samog početka utakmice, Željezničar je pokazao superiornost, dok je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 33:22.

Drama u završnici

Iako je Željezničar imao dobar start, u drugom poluvremenu ŽKK Konjic je pokazao izvrsnu igru. Zbog izjednačenog rezultata meč je otišao u produžetak. Tu je domaća ekipa ponovo preuzela kontrolu i na kraju zabilježila pobjedu.

Individuane zvijezde utakmice

Najbolja igračica Željezničara bila je Neira Alispahić sa 16 poena, dok je Zehra Alispahić ostvarila sjajan double-double učinak sa 15 poena i 19 skokova. S druge strane, Dina Alihodžić iz Konjica bila je najbolja igračica utakmice sa 25 poena.

Ova pobjeda označava značajan povratak Željezničara na košarkašku scenu. Čestitamo im na prvoj pobjedi u novoj sezoni!