HomeSportNogometŽeljezničar s uvjerljivom pobjedom nad GOŠK-om, hvata ritam na vrhu tabele

Željezničar s uvjerljivom pobjedom nad GOŠK-om, hvata ritam na vrhu tabele

Plavi slavno savladali GOŠK

U uzbudljivom okruženju na stadionu Grbavica, Željezničar je ostvario značajnu pobjedu protiv GOŠK-a. Iako su gosti borbeno pristupili utakmici, crveni karton koji je dobio njihov igrač od 15. minute značajno je otežao situaciju za njih.

Ključni igrači donijeli pobjedu

Pobjednički golovi došli su u posljednjem kvartalu meča zahvaljujući rezervistima. Amer Hiroš je postigao dva pogotka, a jednom se pridružio Sulejman Krpić, utvrdivši rezultat na 3:0.

Trener Denis Ćorić o utakmici

Trener Plavih, Denis Ćorić, izrazio je zadovoljstvo nakon meča. “Čestitam dečkima na pobjedi. Crveni karton nam je olakšao put do punog plijena. GOŠK se dobro branio u prvom poluvremenu”, rekao je Ćorić.

On je dodao da su igrači promijenili formaciju u drugom poluvremenu i ubrzo postigli prvi gol, što je dodatno olakšalo igru. Ćorić je pozitivno govorio i o svom bivšem klubu: “Možda je rezultat previsok, ali pobjeda je zaslužena. GOŠK-u želim sve najbolje.”

Položaj u tabeli i budući mečevi

Željezničar se sada izjednačio sa Sarajevom na vrhu tabele, oba sa po 13 bodova, ali Bordo tim drži lidersku poziciju zbog bolje gol razlike. S druge strane, GOŠK je ostao bez bodova na dnu tabele nakon šest odigranih kola.

Naredna utakmica za Željezničar bit će protiv Zrinjskog na Grbavici, dok GOŠK očekuje izazov s Širokim Brijegom na Pecari.