HomeSportNogometŽeljezničar remizirao sa Slogom na Grbavici: Uznemirujuća predstava i izostanak pobjede

Pobjednički niz Željezničara prekinut

Željezničar je dočekao večerašnji meč sa tri vezane pobjede i mogućnošću za preuzimanje vrha tabele. Nažalost, njihova želja nije se ispunila. Sloga je prikazala odličnu igru na Grbavici.

Započela izjednačena utakmica

Na početku meča, vidjeli smo grubu igru sa mnogim prekršajima. U 21. minutu, Sloga je zaprijetila i povela iz prve ozbiljnije prilike. Izveden je slobodan udarac sa desne strane. Nakon gužve u kaznenom prostoru, lopta je pogodila Edwina Odinaku i završila u mreži. Autogol Nigerijca doveo je Slogu u vodstvo.

Željezničar traži izjednačenje

U drugom dijelu utakmice, Željezničar je pojačao pritisak. Uspjeli su stvoriti više prilika, ali golman Sloge, Bojan Pavlović, bio je na visini zadatka. Najbolju priliku propustio je Aleksandar Boljević, čiji je slobodan udarac odbranjen.

Izjednačenje dolazi u pravom trenutku

Na početku drugog poluvremena, novajlija Martin Mirčevski, koji je tek ušao u igru, sjajno je centrirao. Sulejman Krpić je glavom pogodio i izjednačio rezultat na 1:1.

Utakmica je završila rezultatom 1:1, a Željezničar će morati pronaći načina da nastavi sa pozitivnim rezultatima u budućim mečevima.