Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportNogometŽeljezničar nastavlja pobjednički niz protiv Slobode

Željezničar nastavlja pobjednički niz protiv Slobode

Pobjede Željezničara nakon lošeg starta

Nakon poraza od Širokog Brijega u prvom kolu, nogometaši Željezničara pokazuju svoj pravi kvalitet. Već su ostvarili tri uzastopne pobjede, uključujući trijumfe protiv Veleža i Igmana. Najnovija pobjeda ostvarena je protiv Slobode u Tuzli, gdje su Plavi odigrali dinamičan meč u odličnom ambijentu.

Prva opasnost došla iz redova Slobode

Željezničar je dominirao tokom cijelog susreta, ali su igrači Slobode prvi zaprijetili. U 10. minuti Nihad Šero je oduzeo loptu i uposlio se, ali mu je vratar Vedad Muftić u posljednji trenutak oduzeo priliku za vođstvo svoje ekipe.

Finiš prvog poluvremena donosi uzbuđenje

Ključnu priliku za Željezničar imao je Marko Karamarko, čiji udarac glavom u 45. minuti odličnim odbranama neutralizirao Elvir Trako. Sa rezultatom 0:0, obje ekipe su otišle na odmor bez postignutih golova.

Nastavak s intenzitetom igre

U drugom poluvremenu, Sloboda je imala još jednu priliku. Dženan Haračić je, odmah na otvaranju, šutirao iznad gola. No, Željezničar se brzo vraća u ritam i mladi Dženan Šabić postaje ključna figura. Njegovi pokušaji u 55. i 60. minuti donose dodatnu napetost, ali bez promjene rezultata.