Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeSportNogometZavršnica derbija: Sarajevo i Posušje podijelili bodove

Završnica derbija: Sarajevo i Posušje podijelili bodove

Uzbudljiva utakmica na Koševu

Fudbalski derbi između Sarajeva i Posušja završen je rezultatom 2:2. Utakmica je bila puna uzbuđenja i preokreta, što je oduševilo navijače na stadionu Koševo.

Sarajevo preuzima vodstvo

Ekipa Sarajeva započela je ofanzivno i već u 19. minuti došla do vodstva. Mustafić je sjajno probio po desnoj strani, a zatim uposlio Guliashvilija. Ovaj talentirani igrač majstorski je matirao golmana gostiju, postavljajući rezultat na 1:0.

Posušje se vraća u igru

U drugom poluvremenu Posušje je zaigralo znatno hrabrije. Svoj napad okrunili su izjednačujućim golom u 80. minuti. Marić je bio najprisebniji nakon ubačaja iz kornera i pogodio za 1:1.

Drama u završnici

Bordo tim je u završnici utakmice napao svim snagama. U sudijskoj nadoknadi, Pavičić je postigao gol za 2:1. Međutim, šok je uslijedio samo minut kasnije kada je Vrgoč postavio konačnih 2:2.

Crveni karton i bodovna razlika

U posljednjim sekundama, Čelik je dobio crveni karton nakon udarca laktom. Sarajevo ostaje na prvom mjestu Wwin lige BiH s dva boda prednosti u odnosu na Posušje. U narednom kolu, Sarajevo ide na gostovanje Borcu, dok Posušje dočekuje Radnik.

Rezultat: Sarajevo – Posušje 2:2 (Guliashvili 19’, Pavičić 90+2’ – Marić 80’, Vrgoč 90+5’)