Četvrtak, 12 Septembra, 2024
HomeSportNogometVitoria deklasirala Zrinjski rezultatom 3:0

Vitoria deklasirala Zrinjski rezultatom 3:0

Dominacija Vitorije od početka do kraja

Fudbalska ekipa Vitorije iz Guimarãesa pokazala je izvanrednu igru u susretu protiv Zrinjskog. Domaći tim napao je od prve minute. Prva velika prilika došla je već u 4. minuti. Portugalci su izveli uigranu kombinaciju, ali je Mulahusejnović izblokirao udarac i odbio loptu u korner.

Brzi golovi u drugom poluvremenu

U drugom poluvremenu, Vitoria je povela već iz prvog napada. U 46. minuti, Tiago Silva je ubacio s desne strane, a Mangas je pogodio za 1:0. Radost domaćih navijača bila je neizmjerna. Ekipa Zrinjskog se nije oporavila od primljenog gola, jer su već u 51. minuti primili i drugi. Borevković je glavom pogodio iz kornera tako da je rezultat postao 2:0.

Slaba reakcija Zrinjskog

Zrinjski je pokušao zaprijetiti u 63. minuti, kada je Kiš šutirao sa 20 metara. Međutim, Varela je odbranio njegov udarac. To je bio jedini ozbiljniji pokušaj gostujuće ekipe tokom cijelog susreta.

Konačan rezultat i pobjeda Vitorije

Na kraju, u 88. minuti, Saraiva je postigao treći gol za Vitoriju. Ovim pogotkom, Vitoria je osigurala ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:0. Ovaj rezultat potvrđuje dominaciju portugalske ekipe tokom cijelog susreta.