Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeSportF1Verstappen osigurao pole position na Velikoj nagradi Austrije, četvrta pole pozicija u...

Verstappen osigurao pole position na Velikoj nagradi Austrije, četvrta pole pozicija u karijeri

Svjetski prvak Max Verstappen odvozio je sjajan posljednji dio kvalifikacija na Velikoj nagradi Austrije, osiguravši tako pole position za nedjeljnu utrku. Verstappen je postao prvi vozač u povijesti koji je čak četiri puta bio najbrži na kvalifikacijama za ovu utrku u Austriji.

Mladi britanski vozač Lando Norris ponovno je zauzeo drugu poziciju, ali je imao znatno veći zaostatak za Verstappenom u odnosu na prethodni dan. Russel je zauzeo treće mjesto za Mercedes, dok je Carlos Sainz u Ferrariju izgubio četvrto mjesto od Russella samo za 0.011 sekundi.

Lewis Hamilton je bio peti u drugom Mercedesu. Charles Leclerc, vozač Ferrarija, imao je nesretan završetak kvalifikacija, dvaput izletio u šljunak i završio na šestoj poziciji. Oscar Piastri, nakon što mu je brzi krug obrisao zbog granica staze, zauzeo je sedmo mjesto.

Utrka će se održati sutra u 15:00 sati, a očekuje se iznimno uzbuđenje na stazi Spielberg.