HomeSportOstali sportoviVeliki Derbi: Hrvatska i Srbija u Finalu Olimpijskog Turnira u Vaterpolu

Veliki Derbi: Hrvatska i Srbija u Finalu Olimpijskog Turnira u Vaterpolu

Olimpijsko finale u vaterpolu donosi susret koji će privući veliku pažnju regionalne javnosti. Selektor Srbije brani titulu olimpijskog šampiona, a njihovi protivnici su poznati popularni Delfini iz Hrvatske.

Hrvatska osigurala finale pobjedom nad Mađarskom

U prethodnom meču, Hrvatska je savladala Mađarsku i zakazala duel za zlatnu medalju protiv Srbije. Na prošlim Olimpijskim igrama u Tokiju, hrvatska selekcija je osvojila zlatnu medalju savladavši Grčku u finalu.

Detalji finalnog susreta

Duel između Srbije i Hrvatske zakazan je za nedjelju, s početkom u 14 sati. Gledaoci u Bosni i Hercegovini mogu pratiti ovaj važan meč na kanalima BHT 1 i Eurosport. Ova nedjelja bit će posebna, jer se istovremeno održava i svečana ceremonija zatvaranja Olimpijskih igara u 21 sat.

Historija međusobnih susreta

U posljednjih 15 godina, selekcije Srbije i Hrvatske susrele su se 24 puta. U ovom rivalstvu, Srbija je ostvarila 13 pobjeda, dok je Hrvatska slavila 9 puta. Dva susreta završila su bez pobjednika.