Srijeda, 25 Septembra, 2024
HomeSportNogometVelež pobjeđuje GOŠK i napreduje u Premijer ligi Bosna i Hercegovina

Velež pobjeđuje GOŠK i napreduje u Premijer ligi Bosna i Hercegovina

Pobjeda Rođenih na gostovanju

U uzbudljivoj utakmici, Velež je ostvario značajnu pobjedu nad GOŠK-om, čime je osvojio tri važna boda. Ovim trijumfom, Rođeni su napustili dno tabele i trenutno su na šestom mjestu.

GOŠK se muči u elitnom rangu

Situacija za tim iz Gabele postaje sve teža. GOŠK je doživio sedmi poraz u osam mečeva, te se nalazi na posljednjem mjestu Premijer lige BiH. Očigledno je da tim ne pokazuje potrebne kvalitete da se takmiči s elitim.

Tok utakmice

Duel je počeo otvoreno, s mnogo šansi sa obje strane. Velež prvi prijeti golu preko Klemena Šturma, čiji šut brani golman Kolak. Ubrzo zatim, GOŠK ima priliku preko Faruka Gogića, ali Hadžikić sjajno odlaže udarac.

Prelomni trenuci

Prvi gol pada u 14. minuti nakon dosuđenog jedanaesterca za Velež. Mihael Mlinarić precizno izvodi penal i dovodi svoj tim u vodstvo. Nakon toga, u 18. minuti, Šuta je ponovo prijetio, ali Hadžikić se ističe odbranama.

Ubrzo nakon, sudije priznaju gol Milana Jevtovića za 2:0, a pitanje pobjednika rešen je u 35. minuti kada Mlinarić postiže svoj drugi gol na meču. Asistent mu je bio Ante Oreč.