Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportNogometVelež i Inter remizirali na teškoj utakmici na Grbavici

Velež i Inter remizirali na teškoj utakmici na Grbavici

U večerašnjem susretu na stadionu Grbavica, Velež i Inter su odigrali tešku utakmicu koja je završila bez pobjednika. Unatoč tome što je Velež bio apsolutni favorit, gostujući tim iz Andore je bio mnogo bolji rival i zasluženo je imao vodstvo u prvom poluvremenu.

Gosti su imali najbolju priliku u 17. minuti kada je Omar Pršeš pogriješio dodavanje, a Guillaume Lopez je propustio priliku da pogodi gol Veleža. Nakon ove propuštene šanse, inicijativa je prešla na stranu gostiju iz Intera.

U 34. minuti, nakon sjajne akcije po lijevoj strani, Joanet Lopez Elo je pogodio za vodstvo Intera rezultatom 0:1. Zvižduci su se čuli na Grbavici tokom poluvremena, dok je Velež pokušavao pronaći rješenje i izjednačiti rezultat.

Drugo poluvrijeme donijelo je ofanzivnu igru Veleža koja se isplatila. Nakon uvođenja Nermina Haskića, Velež je počeo prijetiti s distance. Naposljetku, gol za izjednačenje stigao je u 64. minuti. Brazilac Elzio Lohan je pogodio nakon akcije po desnoj strani, što je izazvalo erupciju oduševljenja na Grbavici.

Samo šest minuta kasnije, Haskić je šutirao glavom iz peterca, ali je lopta nažalost samo završila na vrhu mreže. Utakmica je završena rezultatom 1:1, ostavljajući obje ekipe zadovoljnima s osvojenim bodom.

Ova utakmica je dokazala da favoriti ne mogu uvijek računati na pobjedu i da svi protivnici trebaju biti uzeti ozbiljno. Velež i Inter su pružili dobar nogomet, ali su se na kraju morali zadovoljiti sa podijeljenim bodovima.

Nadajmo se da će se obje ekipe vratiti jače u svojim narednim utakmicama i nastaviti borbu za pobjede.