Subota, 21 Septembra, 2024
HomeSportNogometVelež i dalje u potrazi za prvim posotom na domaćem terenu

Velež i dalje u potrazi za prvim posotom na domaćem terenu

Velež bez pobjede na domaćem terenu

Fudbalski klub Velež još uvijek ne zna za pobjedu na domaćem terenu u novoj sezoni. U Vrapčićima, “Rođeni” su odigrali treću utakmicu i ponovo su ostali bez tri boda.

Utakmica protiv Sloge

Protivnik Veleža, ekipa Sloge, uspjela je izvući bod u ranijim susretima. Prije njih, istu sudbinu doživjeli su i Željezničar (2:1) i Igman (1:1). Ovaj rezultat dodatno komplikuje situaciju za ekipu iz Mostara.

Tok utakmice

U uvodu meča, Velež je zaprijetio dalekometnim udarcem, no lopta je završila pored stative. Igralište je većinu vremena bilo pod kontrolom domaćih, ali ozbiljnije prijetnje izostajale su do 37. minute.

Tada se dogodila velika prilika kada je golman Sloge, Pavlović, napustio svoj gol. Jevtović ga je lobovao, ali je lopta pogodila prečku i otišla van mreže. U 39. minuti, Halilović je imao još jednu šansu, ali je slabo šutirao glavom nakon ubačaja Vehabovića.

Neiskorištene prilike

Jedna od najboljih prilika za Velež zabilježena je u 64. minuti. Mladi Milak, proigraće Vehabovića, našao se oči u oči s golmanom Sloge. Međutim, Pavlović ga je ponovo zaustavio, čime je Velež ostao bez željenog gola.

Rođeni će morati bolje iskoristiti svoje prilike ako žele prekinuti loš niz na domaćem terenu.