Srijeda, 2 Oktobra, 2024
HomeSportNogometUzbudljiva veče u Ligi prvaka: Arsenal, Bayer i Barcelona zabljesnuli

Uzbudljiva veče u Ligi prvaka: Arsenal, Bayer i Barcelona zabljesnuli

Arsenal ostvario pobjedu nad PSG-om

Arsenal je upisao značajnu pobjedu u Ligi prvaka. Topnici su trijumfovali protiv Paris Saint-Germainea sa 2:0. Golove su postigli Kai Havertz u 20. i Bukayo Saka u 35. minuti. Veći dio susreta, gosti su nastojali da se vrate, ali rezultat se nije mijenjao.

Bayer Leverkusen i Milan: Njemački klub na vrhu

U drugom zanimljivom okršaju, Bayer Leverkusen i Milan su se susreli. Bayer je slavio minimalnom pobjedom od 1:0. Pobjednički gol postigao je Victor Boniface u 51. minuti. Bayer Leverkusen sada ima maksimalnih šest bodova nakon dva kola, dok je Milan bez bodova na dnu tabele.

Barcelona dominantna protiv Young Boysa

Barcelona je još jednom pokazala svoju snagu. Katalonski klub slavio je protiv švicarskog Young Boysa sa 5:0. Robert Lewandowski bio je dvostruki strijelac, a Raphinha i Martinez takođe su se našli na listi strijelaca. Autogol Camare u 81. minuti dodatno je potvrdio dominaciju Barcelone.

Rezultati mečeva

Osim spomenutih mečeva, Salzburg je primio četiri gola od Bresta. Strijelci su bili Sima u 24. i 71. minuti, Camara u 66. i Pereira Lage u 75. minuti.