Srijeda, 18 Septembra, 2024
HomeSportNogometUzbudljiva utakmica u Dubaiju: Bosna savladala domaćina

Uzbudljiva utakmica u Dubaiju: Bosna savladala domaćina

Prva četvrtina donijela prednost Dubaiju

U uzbudljivom susretu, Dubai je već nakon prve četvrtine stekao prednost od 21:12. Na poluvremenu, domaći su vodili rezultatom 44:36, a činilo se da kontroliraju igru.

Bosna se vraća u drugom poluvremenu

Nastavak utakmice donio je bolju igru za Bosnu. Tim je do kraja treće četvrtine uspio smanjiti razliku na 59:54. Studenti su izjednačili rezultat na 59:59, a zatim preuzeli vodstvo rezultatom 66:64.

Ključni trenuci u završnici

U ključnim trenucima meča, odgovornost je preuzeo Jarrod West. Postigao je pet vezanih poena, čime je Bosnu odveo do vodstva 73:68. Domaći tim uspio je mirno privesti utakmicu kraju i ostvariti važnu pobjedu.

Najefikasniji igrači meča

Najbolji pojedinci u redovima Bosne bili su Petar Kovačević sa 17 poena, Dimitrius Underwood sa 15 i Jarrod West sa 11 poena. S druge strane, u timu Dubaija, najbolju partiju pružili su Leon Radošević sa 17 i Awudu Abass sa 13 poena.

Finale na vidiku

U finalu ovog turnira, koje počinje u 20 sati, sastat će se italijanski Sassari i rumunski Cluj. Očekuje se uzbudljiva borba za titulu.